Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kable dwużyłowe do taśm LED

 

Zastanawiasz się nad montażem oświetlenia LED w przestrzeni domowej lub meblach. Podstawą jest skompletowanie wysokiej jakości elementów. Oprócz wyposażenia w postaci taśm, listw, żarówek, czy zasilaczy - bardzo ważne są także przewody dwużyłowe

Przewody dwużyłowe do taśm LED – praktyczne i uniwersalne

Specjalny kabel umożliwia stworzenie różnego rodzaju połączeń w zakresie systemów LED. Dzięki niemu można podpiąć taśmę lub listwę do kontrolera zasilania. Głównie wykorzystywany jest do instalacji o napięciu 12V. Bez problemu jednak można zastosować go do wyższego napięcia, którego wartość sięga 24V. Pozwala na to jego specjalna budowa. Podstawą przewodu jest podwójna miedziana linka, która została zaizolowana służącym do tego celu wytrzymałym PVC. Główna osłona kabla dwużyłowego to kolejna warstwa PVC (w kolorze białym, który dodatkowo przekłada się na estetykę produktu). Cała konstrukcja przewodu jest wyjątkowo trwała i odporna na takie zagrożenia jak rozciąganie, pękanie, czy przerwanie. Podczas standardowej eksploatacji nie ma ryzyka, że element zostanie przypadkowo uszkodzony.

Kable dwużyłowe do taśm LED dostępne są w kilku wariantach, które różnią się między sobą grubością. Dopasowanie właściwego kabla zapobiega nadmiernym spadkom napięć, które mogłyby pojawić się w instalacji.

Przewody dwużyłowe - dostępne w różnych długościach

W zależności od charakteru instalacji oraz miejsca, w którym będzie wykorzystywana, zapotrzebowanie na kabel może być różne. Dlatego przewody żyłowe do taśm LED dostępne są zarówno w wersji o długości 1 metra – wówczas istnieje możliwość zakupu wielokrotności produktu i otrzymania kabla 10, 15, czy 30 metrowego. Można także zakupić go w rolce, która mierzy aż 100 metrów.

W ofercie dostępny jest także specjalny rodzaj przewodu - wyróżniający się na tle pozostałych produktów – zarówno swoim wyglądem, jak i możliwościami zastosowania. Czarno-czerwony kabel przeznaczony jest wyłącznie do podłączenia taśmy lub listwy LED świecącej w jednym odcieniu. Daje to zdecydowanie mniejsze możliwości. Jednak w niektórych przypadkach jest to opcja w zupełności wystarczająca, np. jeżeli podświetlane jest wnętrze szafy w celu poprawy widoczności w ciemności.

Polecamy sprawdzić także przewody czterożyłowe RGB, które są dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium