Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kontrolery LED RGBW

Kontrolery RGBW

Oświetlenie LED - energooszczędne, niezawierające rtęci, trwałe. Dzięki nowoczesnej technologii daje możliwość wyboru temperatury barwowej, uzyskania światła o dowolnej barwie, a przy tym możliwość jego zarządzaniem za pomocą kontrolera. Taśmy LED to jeden z popularniejszych sposobów na zastosowanie oświetlenia LED, zwłaszcza, że do wyboru mamy jednokolorowe taśmy LED, kolorowe (RGB) i łączące obie możliwości - RGBW.

Kontroler RGBW - wykorzystaj możliwości taśm LED RGB

Podobnie jak w taśmach RGB do uzyskania całej palety kolorystycznej potrzebny jest system oparty na trzech kolorach: czerwonym (R), zielonym (G) i niebieskim (B). Jednak w systemach RGBW zastosowano dodatkowo 4 diodę do generowania światła białego. W – z ang. White - biały. Dzięki temu taśma RGBW może dawać i światło kolorowe i czystej barwy światło białe (czego nie da się uzyskać w taśmach RGB). Dodatkowa dioda daje też możliwość wyboru temperatury barwowej białego światła (ciepłej lub neutralnej). Taśmy RGBW możemy stosować w celach dekoracyjnych i do oświetlania np. powierzchni roboczych (światło białe). Sterowniki (kontrolery) RGBW pozwalają na zarządzanie zarówno światłem białym jak i kolorowym. Kontrolowanie pracy taśmy RGBW przy użyciu sterownika jest wygodne i oprócz zwykłego włącz/wyłącz oświetlenia, daje możliwości ustawienia poziomu jasności, zmiany barw (statyczny bądź dynamiczny), oferuje automatyczny dobór kolorów, zapewnia pracę w różnych konfiguracjach, również z wykorzystaniem czujnika dźwięku.

Sterowniki RGBW z pilotem

Kontrolery do taśm RGBW mogą być obsługiwane za pomocą przyciska, pokrętła, ale w wersji z pilotem na podczerwień lub fale radiowe zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania taśm LED. W najbardziej zaawansowanych sterownikach ich obsługą zajmuje się aplikacja w telefonie czy tablecie i mogą zarządzać różnymi sferami domu.

Sprawdź, jakie możliwości daje podłączenie do taśmy LED sterownika, wybierając w naszym sklepie kontrolery RGBW z wysokiej jakości komponentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium