Kasetony czy wyświetlacze LED – jaką reklamę wybrać?
 
Chcesz wyróżnić jakoś swój sklep czy punkt usługowy z otoczenia, a nie wiesz do końca, jak to zrobić? Chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, ale boisz się, że przepłacisz? Ten tekst podpowie Ci, kiedy warto zdecydować się na tablicę reklamową LED, a kiedy – na podświetlane kasetony reklamowe.

Jaką reklamę wybrać? Która sprawdzi się najlepiej?

Stuart Henderson powiedział kiedyś – Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy. Oczywiście, są branże, które opierają się głównie na polecaniu produktu czy usługi znajomym, albo na ogłaszaniu jej w Internecie. Prawda jest jednak taka, że zdecydowana większość firm może zwiększyć swoje obroty dzięki przemyślanej reklamie. Kasetony czy wyświetlacze LED? Zapoznaj się z poniższymi informacjami i zdecyduj jaką reklamę wybrać.

KASETON

Kasetony reklamowe mają jedną zasadniczą przewagę nad ekranami LED – są zdecydowanie tańsze. Pozwalają wyróżnić się spośród otoczenia. Zwłaszcza tuż po montażu, bo z czasem ludzie przechodzący obok nich zaczynają się do nich przyzwyczajać i przestają je dostrzegać. Przyjmuje się, że przeciętny Polak ma kontakt z ok. 5000 przekazów reklamowych dziennie. Ile z nich jesteśmy sobie w stanie przypomnieć?

Kasetony, mimo że nie są najnowocześniejszym pomysłem, można zaliczyć do skuteczniejszych metod. Dlaczego? Ich podświetlenie sprawia, że są dobrze widoczne w rankiem, wieczorem i w nocy. Czas kontaktu z nimi jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku obklejenia lokalu tradycyjną folią. Szczególnego znaczenia nabiera to jesienią i zimą, kiedy dni są krótkie, a słońca stosunkowo niewiele.

Zastanawiając się nad zakupem kasetonu, warto zwrócić uwagę na otoczenie, w którym chcemy go umieścić. Jeśli dookoła nie ma zbyt wielu reklam tego typu, kaseton będzie dosyć skuteczny w pozyskiwaniu uwagi. Jeśli nasz lokal mieści się w pasażu, gdzie wszędzie dokoła są kasetony – warto zainwestować w tablicę LED.

TABLICA LED

Badania POPAI pokazują, że reklama na tablicy LED w połączeniu z promocjami cenowymi dają przeciętnie 20% wzrost sprzedaży. Dlaczego? Po pierwsze, skuteczniej przyciąga uwagę. Dynamiczny przekaz nie pozwala przyzwyczaić się do reklamy i podświadomie jej pominąć. Po drugie, przekazy możemy modyfikować w zależności od pory dnia (czy nocy). Możemy więc np. promować produkty, co do których istnieje największe prawdopodobieństwo, że będą kupowane o danej porze dnia.

Skutecznym sposobem na promocję za pomocą ekranów LED jest połączenie na nich treści informacyjnej ze sprzedażową. Jeśli klient wie, że dany ekran oprócz promocji wyświetla godzinę, na pewno odruchowo zerknie na niego spiesząc do pracy. Jeśli jest wyjątkowo zimno, czy gorąco – z pewnością podniesie głowę, by sprawdzić, jaka dokładnie panuje temperatura.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium