Infolinia +48 22 416 36 96
   Zaloguj   I   Zarejestruj

Reklama na tablicach LED – jak zrobić to skutecznie?


Badania pokazują, że skuteczność reklam LED jest zdecydowanie wyższa od osiąganej przez tradycyjne bilbordy. Co zrobić, żeby zmaksymalizować zwrot z inwestycji w ekran LED?

Z badań POPAI (The Global Association for Marketing-at-Retail) wynika, że produkty reklamowane na tablicach LED osiągają przeciętnie 10-12% wzrost sprzedaży, a jeżeli towarzyszą im dodatkowo promocje cenowe – ponad 20%. Jeśli dobrze przemyślimy reklamę i wykorzystane efekty, rezultaty mogą być jednak zdecydowanie wyższe. Niewątpliwe jest, że już sama zmiana reklamy kasetonowej na reklamę LED skutkuje lepszym przykuwaniem uwagi potencjalnych klientów i w rezultacie – wzrostem sprzedaży.

Zacznijmy jednak od technologii.

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ ROZDZIELCZOŚĆ

Warto zwrócić uwagę na odległość pomiędzy diodami w naszej tablicy LED. Jeśli będzie ona zbyt duża, wyświetlany obraz będzie nieczytelny. Wraz ze spadkiem odległości pomiędzy diodami, poprawiać się będzie jakość obrazu, ale niestety też wzrastać będzie koszt tablicy.

W AKB-Poland oferujemy w standardzie tablice P10 – ich diody oddalone są od siebie tylko o 10 mm (co oznacza, że na 1 m² tablicy zmieści się 10 tyś diod), a cena jest wyjątkowo konkurencyjna. Posiadamy również w ofercie ekrany o rozdzielczości P4, P6, P8 oraz P16, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Nie sprzedajemy tablic P24, gdyż w przypadku ekranów z diodami oddalonymi od siebie o 24 mm nie sposób wyświetlić płynnych animacji, a i wygląd statycznego tekstu też pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji reklama łatwo stać się może antyreklamą.

Rozdzielczość ekranu LED - porównanie
WYBIERZ SPOSÓB STEROWANIA

Zanim na naszej tablicy pojawią się reklamy, muszą one zostać do niej przekazane. Standardowo może się to odbyć za pomocą gniazda USB, bezpośredniego połączenia bezprzewodowego (Wi-Fi) lub kabla (LAN). Co ważne, w przypadku przesyłu danych przez USB, pendrive nie musi być na stałe podłączony do tablicy. Tylko chwilę trwa, zanim dane zostaną wyeksportowane do ekranu i ten będzie działać także po odłączeniu pamięci przenośnej.

Przy zakupie tablicy w AKB-Poland otrzymasz od nas intuicyjne oprogramowanie (w języku polskim) pozwalające przygotować do wyświetlenia dowolny tekst, grafikę czy animację.

DOPASUJ TABLICĘ DO MIEJSCA

Reklamy LED zbudowane są z modułów mierzących 16x32 cm. Ich producenci są więc w stanie szybko przygotować dowolny rozmiar tablicy, łącząc ze sobą kolejne moduły. Warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą dysponujemy i zamówić tablicę, jakiej potrzebujemy, a nie, jaka została sprzedawcy. Pamiętajmy też, że rozmiar ma w tym przypadku znaczenie – im większy wyświetlacz, tym lepiej widoczna reklama i większe możliwości.Wie o tym nawet gigant reklamy internetowej Google, który zarezerwował już reklamy na największej tablicy LED na świecie.

W AKB-Poland, niezależnie od rozmiaru tablicy, realizujemy większość zleceń w czasie od 3 do 5 dni. Każdy wyświetlacz, który sprzedajemy, przechodzi najpierw 24-godzinny test obciążeniowy, który pozwala wyeliminować jakiekolwiek wady fabryczne.

ZAMONTUJ REKLAMĘ

Nie potrzebujemy do tego fachowej wiedzy. Reklama, którą otrzymujemy, jest gotowa do pracy. Wystarczy przykręcić ją do ściany (tablica posiada uchwyty montażowe, na życzenie klienta możemy wyposażyć ją w dowolny typ stelażu) i podłączyć do prądu. 

USTAW REKLAMĘ DLA SWOJEGO BIZNESU

Kiedy reklama zostanie już zainstalowana w odpowiednim miejscu, należy poświęcić dużo uwagi przygotowaniu materiałów, które będą na niej wyświetlane. Tu wszystko zależy od branży, w której działamy i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dla niektórych przedsiębiorstw skuteczne będzie wyświetlanie nazwy firmy, dla innych – najpopularniejszego produktu itp.

Warto pamiętać, że tekstowi mogą towarzyszyć grafiki i animacje, które najskuteczniej przyciągną uwagę osób znajdujących się w pobliżu tablicy. Na poniższym obrazku zobaczyć można przykładowe ułożenie pól tekstowych i grafik na reklamie. Co ważne, poszczególne elementy są od siebie zupełnie niezależne, możemy zdefiniować ich zawartość i animację (efekt wjazdu/zjazdu, czas utrzymania w bezruchu oraz prędkość efektu). 

Układ treści na ekranie LED

Dzięki reklamie LED, mamy dowolność wyświetlania różnych treści o różnych porach dnia, w poszczególnych dniach tygodnia czy miesiąca, według z góry ustalonego schematu.


TESTUJ I POPRAWIAJ

Jedną z zalet reklamy LED jest to, że można ją zmienić w kilka chwil. Próbuj więc wyświetlać różne treści, grafiki, wykorzystywać różne animacje i porównuj wyniki sprzedaży osiągnięte w danym okresie. Po kilku tygodniach takiego testowania będziesz już wiedział, co najskuteczniej przyciąga twoich klientów.
Potrzebujesz porady na temat tablicy LED? Zostaw swoje dane, a oddzwonimy i pomożemy.
 
POWRÓT DO BLOGA