Dlaczego warto kupować oświetlenie LED bezpośrednio u producenta
Taśmy LED wydają się na pierwszy rzut oka takie same. Mało tego – bez podłączenia ich do prądu nawet specjalista może mieć problem z odróżnieniem taśmy dobrej i trwałej, od bubla, który przestanie działać po kilku dniach użytkowania. Jak uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki po zakupie? Kupujmy taśmy u producentów.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i co można dzięki niemu zyskać?

NIŻSZA CENA

Producent, hurtownik, właściciel sklepu detalicznego – każdy chce zarobić. Do ceny, za jaką sprzedaje sprzęt, dolicza więc marżę. Im dłuższy łańcuszek pośredników, tym więcej osób musi zarobić i tym więcej musimy zapłacić w sklepie za taśmę LED.

Czy różnica w cenie rzeczywiście jest odczuwalna dla odbiorcy? Zachęcamy do eksperymentu i porównania cen takiej samej taśmy (o tych samych parametrach i komponentach) w kilku warszawskich sklepach. Różnica w cenie może wynieść więcej niż 100%.

WIESZ, CO KUPUJESZ

Producent dokładnie wie, z jakich podzespołów zbudował swój produkt. Jak wspominaliśmy – często nawet wprawne oko nie wystarczy, żeby odróżnić produkt dobry od złego. A wraz z wydłużaniem się sieci pośredników rośnie ryzyko, że wysoka jakość towaru obecna jest tylko w jego opisie.

PRECYZYJNA INFORMACJA

Od producenta zazwyczaj łatwiej jest uzyskać informacje o produkcie. Wie dokładnie, co sprzedaje, może więc przekazać nam nie tylko specyfikację produktu, ale i praktyczne informacje, na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu i jak go poprawnie użytkować.

Oczywiście, na rynku obecni są także kompetentni pośrednicy-sprzedawcy, którzy są w stanie udzielić klientowi większości potrzebnych mu informacji. Niestety w branży tej sporo jest też importerów, dla których oświetlenie LED, to świetny pomysł, na zyskowną, półroczną działalność, po której przerzucają się na sprowadzanie ubrań czy zabawek. Trudno oczekiwać, że będą oni wiedzieli o taśmach LED tyle, co producent.

GWARANCJA

Sprzedawcy, którzy pojawiają się w listopadzie, by w marcu zakończyć swą działalność, często hojnie udzielają gwarancji na swoje produkty. Niestety są to gwarancje-widmo: kiedy chcemy z nich skorzystać, okazuje się, że firma, która jej udzieliła już nie istnieje, a my nie możemy zrobić absolutnie nic.

Inaczej rzecz się ma z producentami. Rozpoczęcie wytwarzania taśm LED wymaga zaangażowania czasu i kapitału – firmy, które się tego podejmują nie znikają z rynku z dnia na dzień. Warto więc popatrzeć nie tylko na okres gwarancji, ale też na jej warunki i to, kto jej udziela.

DOSTĘPNOŚĆ TOWARU

Wielu klientów sklepów internetowych zetknęło się z sytuacją, w której towar, który zamówili nie znajdował się w magazynie sprzedawcy, a był dopiero przez niego sprowadzany. Może to wydłużyć czas zamówienia i wywołać niepotrzebne nerwy.

Kupując u producenta możemy liczyć, że nie ma on problemu z zatowarowaniem sklepu i nawet duże, złożone zamówienie będzie w stanie zrealizować w krótkim czasie.

fabryka oświetlenie LED

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz pozostałe poradniki na naszym blogu o oświetleniu LED.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium